Wszystkich zainteresowanych tematyką Continous Delivery zapraszam na moją prezentację podczas 73. spotkania KGD.NET. Osoby, które nie mogą dotrzeć do Krakowa mogą, dzięki uprzejmości portalu VirtualStudy.pl oglądać sesję na żywo on-line. Strona spotkania na VS znajduje się tutaj.

Sesja jest wprowadzeniem w tematykę Continuous Delivery. W kilku słowach można powiedzieć iż CD jest to podejście do tworzenia oprogramowania kładące nacisk na traktowanie każdego commita jako potencjalnie wdrażalnego na środowisko produkcyjne. Każdy commit jest budowany, poddawany wielorakim testom (jednostkowym, integracyjnym, akceptacyjnym etc.), a ostatecznie wdrażany produkcyjnie.

Continuous delivery kładzie ogromny nacisk na automatyzację wszelkich czynności związanych nie tylko z budowaniem i instalacją aplikacji, ale także z przygotowaniem odpowiedniego środowiska.

Podczas sesji zaprezentuję konkretną implementację idei continuous delivery, którą zbudowałem wraz z moim zespołem w ramach ostatniego projektu. Jest to implementacja niskokosztowa (zero płatnych narzędzi) stworzona głównie w oparciu o PowerShell.

Zapraszam także na drugą (a właściwie w kolejności chronologicznej — pierwszą) sesję 73-go spotkania: Pogromcy mitów: Czy specjaliści od użyteczności i programiści mogą ze sobą zgodnie współpracować? Marcina Czyżowskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)